Politika, Konspirace, UFO

Informace

Prohlédnuté produkty

Magie moci aneb Moc jako hybná síla dějin    Philippe Gigantès Zobrazit větší

Magie moci aneb Moc jako hybná síla dějin Philippe Gigantès

ID_2064

Nový produkt

Anotace

Studie konfrontuje ideovou podstatu významných filozofických a náboženských systémů s historickou realitou od starověku po současnost.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

85 Kč

Parametry

Autor: Philippe Gigantès
Nakladatel: Metamorfoza
Rok vydaní: 2003 Praha
Počet stran: 263
Vydání: vydání první
Jazyk vydání: čeština
Formát: 8° - velikost 15-25 cm
Vazba: pevná, matný papírový potah s přebalem
Stav: 1 - výborný / as new
ISBN-13: 80-86518-44-2
Originální název: Power & Greed. A Short History of the World (2002)

Více informací

Výklad zákonodárných koncepcí usilujících o spravedlivější společnost (např. Mojžíš, Solón, Platón, Ježíš, Buddha, Muhammad). Bývalý asistent kanadského ministerského předsedy Trudeaua porovnává tyto ušlechtilé představy se skutky vládců a dobyvatelů, kteří svým konáním zásadně popírali veškeré zákony (např. křížové výpravy, dobytí Latinské Ameriky, obě světové války). Srovnání humánních teoretických koncepcí a historické reality od starověku po současnost.

Proč se v průběhu historie příslušníci našeho rodu dopouštěli činů, kterými se nelze chlubit? Co to přineslo a co z toho vyplynulo? Kontroverzní kniha. kterou držíte v ruce, se zabývá povahou lidské nenasytnosti a věčné honby za mocí, jež ve všech částech světa a v každé kultuře rozhodly, proč se osud lidstva vyvíjel tak, jak jej dnes známe. Autor Philippe Gigantes zve čtenáře na strhující výlet časem, v jehož průběhu jim představí největší zákonodárce historie: Mojžíše, Solona, Ježíše a Mohameda, kteří usilovali o spravedlivější společnost, ale také proslulé narušitele a překračovatele veškerých zákonů - "velké dobyvatele". Ti byli a jsou dodnes připraveni použít jakýchkoli prostředků k tomu, aby si zajistili víc moci a bohatství, než by jim ve skutečnosti příslušelo. Ve vzdálenější minulosti šlo o kmenové náčelníky. později, v 19. století. o zlodějské aristokraty a průmyslníky, zatímco v dnešní době převzaly jejich roli na světové scéně supervelmoci. Autor před námi rozvíjí dramatický dopad jednání těchto nenasytných dobyvatel u na historii celého lidstva; od křížových výprav přes rozličné revoluce až po dvě světové války, nedávné události ve Spojených státech a dnešní přeměnu světa v globální vesnici. Tento neotřelý a názorný pohled na světové dějiny je výzvou klasické historii a zároveň se snaží nastínit, proč jsme se dosud nedokázali z historie poučit. Kniha je určena nejen historikům, ale také všem zvídavým čtenářům. Umožní jim chápat titulky novinových článků z jiné perspektivy a naznačí cestu, jíž se ubírat k civilizovanější budoucnosti. 

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: